ForumIRC.Com - Tekil mesaj gösterimi - Sizce IRC Bitti mi?
Tekil mesaj gösterimi
Standart Yanıt: Sizce IRC Bitti mi? #8
Back'in Zeka
Charismax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 29 Mayıs 2021, 22:47
IRC kuruluş amacından yola çıkmak lazım bunu yorumlamak için... ben bunun içinde değilim .. ama bildiğim birşey varsa ... kuruluş amacını hesaba katarsak ... İRC 'lerin şuanki varlığını sürdürme durumu... bitmediği ve bitmeyeceği anlamına geliyor... biz olaya genelde kendi çevremizce bakıyoruz.. bizden öncekiler vardı ? bizi ilgisiz olarak adlandırdılar mesela bitti ya dediler.. bizden sonraki şuan olmadığını sandığımız o topluluk'larda var aslında olacak'da...
objektif olmak gerekirse... forumlar bitebilir ama galiba bu mirc olayı sohbet bitmez abi... ya adı sohbet temeli sohbet.. facebook instagram twitter bunlarda sohbet whatsap'da sohbet... şuanki konumdaki mirc yeni nesile yeni bir sistem olarak yansıyacak talep görecek bence.. görüyorda aslında ya ben anlamadığım için geçemlerde bir araştırma yaptım.. sağlam bir araştırma değil öylesine nedir bu mirc gibicesine .. eskisini biliyorum ama geldiği nokta şuan çok farklı bir yerde mobilleşildi hani.. ulaşımıda kolaylaştırılmış.. kaba taslak bakınca 600'den fazla aktif mirc var .. sunucu deniliyor galiba onlardada yani bu var... iş bir tek tv reklamı veya youtube reklamına bakar... yüzeysel olarak bakıldığında akıllı telefonlara bu çok rahat uygulama olarak belki vardır bence.. apk olarak kurula biliyor bilecek.. azar , tiktok , diğer türlü sohbet uygulamaları var mı ? var .. buda yerini alır oldscool olarak ... yani ölmez ya bence..