ForumIRC.Com

ForumIRC.Com (https://www.forumirc.com/)
-   AkSohbet.Net Makaleleri ve Paylaşımları (https://www.forumirc.com/aksohbet-net-makaleleri-ve-paylasimlari/)
-   -   Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer (https://www.forumirc.com/aksohbet-net-makaleleri-ve-paylasimlari/2374-tanri-daima-tebdil-i-kiyafet-gezer.html)

Sean 27 Temmuz 2021 15:12

Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
 
Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer Romanından yazar: Laurent Gounelle

Kitap okumaya bazen vaktimiz olmuyor . Çok sevdiğim site üzerinden bazen merak ettiğim kitapların alıntılarını okuyarak kısa da olsa görüşümü etkiliyor sizlerde arada böyle beğendiğim kitaplardan alıntılar paylaşmak istedim .. Okumuşsanız yada beğendiğiniz alıntıları altta yorum kısmın da paylaşın en azından bu şekilde okunabilirliğimizi arttıralım : )


Ömrün boyunca genç kalmak istiyorsan, gelişim göstermeye, öğrenmeye, keşfetmeye devam et ve kendini ruhunu körelten alışkanlıkların içine ya da zaten yapmayı bildiğin şeylerin uyuşturan rahatlığına kapatma!"


Hayatlarımızdaki en büyük acı, kabul etmediğimiz hatalarımızdan gelendir - bizim asıl kimliğimizle uyuşmayan hatalardır. Bize öyle zıtlardır ki, onlara bakmaya katlanamayız.“Birinden intikam alırsak, bize kötülük yaptığı içindir. İntikam alarak ona da kötülük yapmak isteriz, değil mi? Sonuçta onun gibi yaparız, onun işleyiş tarzı benimsenir...”
“Kuşkusuz...”
“Demek ki o kazanır: Bilerek yapmış olmasa bile, kendi modelini bize dayatmaya başlar. Bizi kötülükte onunla buluşmaya yöneltmiş olur...”


Sınavla karşılaştığımızda genellikle öfke ya da umutsuzlukla tepki gösteririz; bize haksızlık gibi gelen şeyi haklı olarak reddederiz. Ama öfke sağırlaştırır, umutsuzluk kör eder. Bize sunulan büyüme fırsatını kaçırırız. Bu durumda sert darbeler ve yenilgiler birbirini izler. Üzerimize çullanan şey kader değildir, mesajını yenilemeye çalışan hayattır.


“İnsanları karşı karşıya getiren şey, bir araya getiren şeyle, insan olarak bizi birbirimize bağlayan şeyle karşılaştırıldığında bir ayrıntıydı sadece, küçük bir ayrıntı.”


"Eğlen. Sana verebileceğim en iyi öğüt bu. Eğer bunu başarırsan kazanırsın. Her şeyi ciddiye almayı bırak. Biraz geri çekil ve bu sınavı bir oyun gibi gör. Zaten böyle değil mi? Bir oyun. Kaybedecek hiçbir şey yok, yalnızca deneyimlenecek şeyler."

Rima 27 Temmuz 2021 21:50

Yanıt: Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
 
Severek okuduğum kitaplardan biriydi.

Bir iki alıntı da ben paylaşayım :)

☆ Karanlıklardan çıkmayı karanlıklarda öğreneceksin. Korkma..!

☆ Seni ilgilendiren şeylerden utanmamalısın..!


Forum saati GMT +3 olarak seçilmiştir.
Şuanki saat: 03:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.