Sitemdeki Sayfayı Bing Dizininin Dışına Nasıl Getirebilirim? - ForumIRC.Com

Beni Anımsa?
Etiket Listesi

Cevapla Yeni konu oluştur
Standart Sitemdeki Sayfayı Bing Dizininin Dışına Nasıl Getirebilirim? #1
Back'in Zeka
Charismax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 25 Nisan 2021, 23:58
Bu makale, web yöneticilerinin ve site sahiplerinin kendi sitelerindeki bir URL'yi Bing dizininden kaldırmaları gereken farklı seçenekleri açıklamaktadır .


NOT

Arama sonuçlarından kaldırılması gereken sayfanın web yöneticisi veya site sahibi değilseniz, içeriği kaldırmak için sitenin web yöneticisi ile iletişime geçmelisiniz. Bu zaten olmuşsa ve içerik artık sitede değilse , Bing Arama sonuçlarından bir sayfanın kaldırılmasını istemek için İçerik Kaldırma Aracı'nı kullanabilirsiniz.

Yöntem 1: Sayfayı Sitenizden Kaldırın ve Bir 404 Döndürün​

Bir URL'nin dizinimizden kaldırılmasının en doğal yolu, URL'nin 404 (Bulunamadı) veya 410 (Gitti) HTTP durumu döndürmesi için onu sitenizden silmektir . Sayfayı yeniden taradıktan ve sitenizden kalıcı olarak kaldırıldığını belirledikten sonra, sayfayı arama sonuçlarımızdan kaldıracağız. Bing'in sayfanın aslında sitenizden kaldırıldığını ve şimdi bir 404 veya 410 HTTP durum kodu döndürdüğünü algılaması için, Bingbot'un URL'ye erişebilmesi gerektiğini, dolayısıyla URL'nin bulunmasını engellememeniz gerektiğini unutmayın. robots.txt ile yeniden tarandı.

Yöntem 2: Sayfaya NOINDEX meta etiketi ekleyin​

1. Seçenek'e göre sitenizden silmek istemediğiniz veya silmek istemediğiniz bir URL'yi Bing arama sonuçlarından kaldırmanız gerekirse, HTML kaynağınıza bir robots meta etiketi ekleyebilirsiniz. Bing, meta robots etiketlerini onurlandırır ve sayfa kaynağınıza <meta name = "robots" content = "noindex"> eklemek, sayfanın yeniden taranıp yeniden işlendikten sonra dizinden kaybolmasını sağlar. NOINDEX etiketini kullanırken, HTML başlığınız şunun gibi görünecektir:

HTML-Kodu:
<html><head>
<meta name="robots" content="noindex" />
(…rest goes here…)
</head>
<body>…</body>
</html>
Yeniden tarama ve yeniden işlemenin biraz zaman alabileceğini unutmayın. Ayrıca, URL'nin robots.txt kullanılarak veya başka yollarla taranmasına izin vermeyin: NOINDEX etiketini görebilmemiz için yine de sayfayı getirebilmemiz gerekir.
Not: Dizinden kaldırmak istediğiniz URL bir web sayfası değil de PDF ise, yanıt başlığına X-Robots-Tag: noindex göndermeyi seçebilirsiniz :

HTML-Kodu:
HTTP/1.1 200 OK
Cache-Control: private
Content-Type: text/html; charset=utf-8
X-Robots-Tag: noindex
Yöntem 3: URL'leri Engelle aracını kullanarak URL'yi kaldırın​

Arama sonuçlarından bir URL almak için aceleniz varsa ve doğal yeniden tarama sürecini bekleyemiyorsanız, Web Yöneticisi Araçları içindeki URL'leri Engelle aracını kullanarak bir URL'yi engelleyebilirsiniz . Bu, URL'nin 24 saat içinde arama sonuçlarında görünmesini engelleyecektir. Engelleme URL’nin yalnızca sayfanın arama sonuçlarında görünmesini engellediğini ve her 90 günde bir sona erdiğinden geçici olduğunu unutmayın, ancak bu size ya sayfayı sitenizden kaldırmanız veya sayfaya bir NOINDEX meta etiketi eklemeniz için zaman vermelidir. onları dizinimizden çıkarın.
Cevapla Yeni konu oluştur

İçeriği Sosyalleştir


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 


© İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren ForumIRC.Com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.