ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz Grafik Tasarım Desteği! - ForumIRC.Com

Beni Anımsa?
Etiket Listesi
Absent, achiL, Ares, Armerian, Bahtiyar, Beatrice, burcuyigiter, Charismax, Cheerful, citayg, Cry, CtrL, Dea Dia, Destina, Destinys, eLfida, every, Fearless, helloween, Hesna, HUNTER47, Kaf Dağı, Kerem, Kursad, KıRıK

Beğeni Ağacı72Beğeniler

Cevapla Yeni konu oluştur
Standart ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz Grafik Tasarım Desteği! #1
Regex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 23 Mayıs 2021, 22:53
Merhabalar,

Forumu açarken benzersiz farklarımızın, projelerimizin var olacağından bahsetmiştik. Şimdi bu projelerden bir yenisiyle karşınızdayız! Bu konu itibarıyla başlatmış olduğumuz bu özgün projenin IRC forumları içerisinde bir ilk olduğunu, dahası; büyük bir emek ve özen gerektirdiğini unutmayın! ForumIRC kullanıcıları her zaman ayrıcalıklıdır!

Peki nedir bu proje?
Bildiğiniz üzere forum grafikerlarımız yıllardır Photoshop ile uğraşan, ayrıca kendi forumları olan, yıllardır birçok foruma ve projeye emek sarf etmiş olan bu alemde bilinen en iyi grafikerlar @Painfully (Esra) ve @Dea Dia (Mesude)'dır. Kendileri, kendilerine ait olan projeler ve ForumIRC dışında artık rica doğrultusunda çok yakınları olan kişiler olmadığı sürece kimseye ücretsiz bu grafik tasarım yardımında bulunmuyorlar gördükleri nankörlüklerden ötürü. Takdir edersiniz ki özgün bir emek sarf ediliyor, bir yetenek ve vasıf doğrultusunda bu iş yapılıyor ve vakit de alıyor. Bu yüzden çoğu yardım çağrısını geri çevirmek durumunda kaldıklarını biliyoruz. Ancak ForumIRC kullanıcıları artık bu imkandan ücretsiz yararlanabilecek, sunucularına veya sitelerine özgü grafik tasarımlarını hiçbir karşılık beklemeksizin yaptırabilecek.

Bugün R10'da bir logo yaptırmaya kalktığınızda taban fiyat uygulaması gereği en az 35-50 TL bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Üstelik logo tasarımı için bütçeniz bu kadar azsa muhtemelen bir lise öğrencisine denk gelip çalıntı logo teslim alacaksınız ya da günlerce şikayetim var bölümünde uğraşacaksınız.

Bu proje kapsamında hem kaliteli grafiğinize ücretsiz kavuşacaksınız, hem işinin ehli ve en iyisi olan grafikerlar ile tanışmış; onlardan çalışma almış olacaksınız, hem de tüm bunlar için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Soruyoruz; daha ne olsun? Daha ne yapalım?

Sadece banner mı yaptırabiliyoruz?
Elbette ki hayır. Aşağıda birkaç madde sıraladım. Bunlardan herhangi birini istediğiniz şeyi tam detaylarıyla birlikte anlatarak tasarlatabilirsiniz.
  • Logo
  • Banner
  • Button
  • Rank
  • vs.

Kısacası sıfırdan web arayüz çizimi gibi uçuk istekler olmadığı sürece kendilerinden ihtiyacınız olan grafik desteğini talep edebileceksiniz.

Yapılan grafik tasarımlarını PSD ile mi teslim alacağız?
Hayır. PSD kesinlikle verilmeyecek, sadece gereksinim duyulan görsel PNG & GIF & JPG vb. formatlarda teslim edilecektir.

Peki herkes bu projeden yararlanabilir mi?
Maalesef, hayır. Nankörlüğü ve iyi niyetin suistimalini engellemek, bu projenin daimiliğini sağlamak, grafikerlarımızın tüm vaktini çalmamak, projenin etkileşim getirisini sağlamak adına bazı kurallar belirledik. Aşağıdaki kurallara uyan tüm sunucu sahipleri bu proje çerçevesinde grafik tasarım talebinde bulunmak adına başvurabilir.
  1. ForumIRC üzerinde sunucusunu tanıtmış olmalı.
  2. ForumIRC üzerinde bulunan "Etkileşimli Sunucular" bölümünde özel kategorisini açtırmış ve gerek kendisi, gerekse sunucu yönetimi aktif olarak bölümüyle ilgileniyor olmalı.
  3. Bu destek projesi, tamamen grafikerlarımızın değerli emekleri ve vakitleri neticesinde hayat bulmaktadır. Dolayısıyla kendilerinde inisiyatif hakkı bulunmaktadır. Şu kadar ki, dilemedikleri ve uygun görmedikleri kişilerin/sitelerin tasarımlarını reddetme hakkını haizdir. Ancak aleni bir mücbir sebep olmadıkça, bu projeye sıcak bakıp kabul ettiklerine göre şartları karşılayan kişilerin taleplerini reddetmeyeceklerdir. Yine de karar ve inisiyatif onlarda olduğundan; -"Böyle bir proje yapıyorsunuz, ama bana grafik desteği vermedi" gibi şikâyetler dikkate alınmayacaktır.

Proje yeni başlatıldığı için uygulamada birkaç aksaklık vb. durum olabilir. Takdir edersiniz ki yapılmamışı, Türkiye'de ilk olanı sunuyoruz. Zaman içerisinde buraya yeni kurallar eklenecek, güncelleme yapılacaktır. Talepte bulunmadan önce sunucu sahipleri konuyu güncel hâliyle okumuş, yazılanları onaylamış ve kabul etmiş sayılırlar.

---

Bu projede yer alacak olan, tamamen gönüllü olarak emeğini ve zamanını FI için harcamayı kabul eden @Painfully ve @Dea Dia 'ya ayrı ayrı; sonsuz teşekkürler!
Cry, Bahtiyar, Dea Dia ve 17 kişi daha bunu beğendi.
__________________
Tarihten dert yanarsan tarih olursun; tarihten ders alırsan tarih yazarsın.
Standart Yanıt: ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz - Profesyonel Grafik Tasarım Desteği! #2
Bahtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 23 Mayıs 2021, 23:06
Bir emek sarf ediliyor sonucta ve zaman ayirip yapacaklar. Karsiliginda olan kurallar yine aslinda kendi sunuculari icin faydali olacak.

Elinize, emeginize saglik hanimlar simdiden. Kuskusuz mukemmel bir is cikaracaklar.
Dea Dia, Painfully, Lord ve 1 kişi daha bunu beğendi.
__________________
-Rotasız adımlarıma eşlik eder sisli yollar..
Standart Yanıt: ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz - Profesyonel Grafik Tasarım Desteği! #3
Back'in Zeka
Charismax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 23 Mayıs 2021, 23:17
süper bir olaya tanıklık ediyorum şuan bence... on numara bir fikir proje.. kimin aklına geldiyse kim uygulamaya geçirelim dediyse ve kimler katılıp destek verdiyse .. şuanki zamana kadar alının en güzel karar diye bilirim buna...

iki tarafında hem yükünü azaltmış olacak hem işlerini görmüş olacak..
en çok sevindiğim nokta grafikerlik olayını basit sanıp.. her istendiğinde birileri için yapılan çalışmaların basit olduğunun algısını yaratmak ... çünkü yap diyor rica olarak hemen yapılıyor... buda kıymeti düşürüyor çünkü bir bedel veya karşılık yok... oysaki emek var... bir insanın bir renk seçimi bile benim için seçiyorsa o emektir... valla bravo çok güzel olmuş bu... koruma kanunu çıkarılırya sivil yasalarda tıpkı onun gibi.. grafiker arkadaşlarımınızın emeklerinin korunması boşa gitmemesi adına karşı tarafdan'da bir hareket beklenmesini sağlayan bu proje desteklenir...

emeği geçen herkese teşekkürler... çok güzel bir olay bu..
Dea Dia, Painfully, Lord ve 1 kişi daha bunu beğendi.
Standart Yanıt: ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz - Profesyonel Grafik Tasarım Desteği! #4
Kerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 23 Mayıs 2021, 23:19
Güzel bir proje olmuş. Photoshop tasarımları ile zaten göz dolduran iki isminde bu desteği veriyor olması bu desteği çok daha anlamlı kılıyor. Maddelerden anladığım kadarı sunucu sahiplerini kapsıyor gibi, umarım bir iki madde ile diğer site sahiplerinide kapsayacak hale gelir. Belki bizim ki gibi küçük işletme sahipleride faydalanır
Dea Dia ve Painfully bunu beğendi.
Standart Yanıt: ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz - Profesyonel Grafik Tasarım Desteği! #5
Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 24 Mayıs 2021, 15:29
Bu fırsat net kaçmaz. Böyle bir projeye imza attıkları için @Painfully ve @Dea Dia arkadaşlarımıza teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.
Dea Dia, Painfully ve Lord bunu beğendi.
Standart Yanıt: ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz - Profesyonel Grafik Tasarım Desteği! #6
Ares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 24 Mayıs 2021, 16:19
Cokca ihtiyac duyulan ve talep edilen durumlarin forumirc tarafindan temin edilip kullanicilarinin hizmetine sunulmasi iyi dusunulmus ve ozveri gerektiren bir is olmus.
Tebrik ederim, guzel ve faydali isler yapiyorsunuz.
Standart Yanıt: ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz Grafik Tasarım Desteği! #7
birsevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 24 Mayıs 2021, 18:29
güzel proje yakında belki 1 tane hediye rica edebilirim.
Painfully bunu beğendi.
__________________
Sende
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
|
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Standart Yanıt: ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz Grafik Tasarım Desteği! #8
Destina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 24 Mayıs 2021, 20:50
Hayırlı olsun güzel proje.

Yalnız bu nankörlük olayını yaşamış biri olarak en yakınından bile görebiliyorsun bunu.
O yüzden ister tanıdık olsun, ister olmasın her şekilde bunu yaşatan biri ve birileri çıkıcaktır.
Painfully ve Charismax bunu beğendi.
Standart Yanıt: ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz Grafik Tasarım Desteği! #9
Fearless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 24 Mayıs 2021, 21:27
Hayırlı olsun o halde, inşallah daha iyi projeler de olmak dileğiyle.
Katkıda bulunan bu işe @Painfully ve @Dea Dia 'nin eline sağlık şimdiden.
Dea Dia ve Painfully bunu beğendi.
__________________
Kendiniz olun başkaları zaten var..
Standart Yanıt: ForumIRC'den Sunuculara Özel, Ücretsiz Grafik Tasarım Desteği! #10
Bahtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alt 24 Mayıs 2021, 21:39
Alıntı: Destina
Hayırlı olsun güzel proje.

Yalnız bu nankörlük olayını yaşamış biri olarak en yakınından bile görebiliyorsun bunu.
O yüzden ister tanıdık olsun, ister olmasın her şekilde bunu yaşatan biri ve birileri çıkıcaktır.

Aslında Mesude veya Esra'nın cevap vermesi daha uygun olabilir. Ama benzer olayları ben vBulletin teknik destek sağladığım zamanlar yaşadığım için birkaç kelam etmek istedim.

Insan belli bir süre üzülüyor yalan yok. Sen o kadar iyilik yap. Bir gün çıksın hakkında kötü cümleler kurulsun. Hem de haksız bir şekilde. Veya yardım etmene rağmen günü geliyor sanki hiç yardım istememiş gibi tavır takınıp bir de pişkin pişkin işini yapmadı densin. Hani sanki maaşlı işçisiymişsin gibi.. Insan karakterini bozmamalı bu tür konularda. Yine bu proje sayesinde yardım ettikleri insanlar var. Biz çıkıp şu veya bu demiyoruz. Yazmak isteyen yazar. Bu tip şeylere küsmeyecek kadar da olgun insanlarız vesselam.

Herkes birbirini tanıyor hemen hemen. O dediğin türden birilerinin çıkacağını zannetmiyorum bu platform içerisinde. Kendi düşüncem tabi.
Destina ve Kerem bunu beğendi.
__________________
-Rotasız adımlarıma eşlik eder sisli yollar..
Cevapla Yeni konu oluştur

İçeriği Sosyalleştir


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 konuk)
 

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevaplar
Son Mesaj
nullsix
Site Tanıtımları
0
20 Mayıs 2021 00:07
Dea Dia
Kendi Çalışmalarınız
16
16 Mayıs 2021 05:11
Kaan
Sunuculardaki Son Gelişmeler
1
27 Nisan 2021 21:07

© İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren ForumIRC.Com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.