ForumIRC.Com

ForumIRC.Com (https://www.forumirc.com/)
-   Güncel ve Son Dakika Haberler (https://www.forumirc.com/guncel-ve-son-dakika-haberler/)
-   -   Ümitcan Uygun tutuklandı (https://www.forumirc.com/guncel-ve-son-dakika-haberler/2514-umitcan-uygun-tutuklandi.html)

Dea Dia 07 Ağustos 2021 03:04

Ümitcan Uygun tutuklandı
 
Ümitcan Uygun tutuklandı

Esra Hankulu'nun şüpheli ölümüne ilişkin gözaltına alınan Ümitcan Uygun, 'kasten öldürme' suçundan nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklandı. Diğer iki şüpheli F.G. ile D.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

https://i.sozcu.com.tr/wp-content/up...1628279167.jpg

Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşanan olayda Esra Hankulu evinde ölü bulunmuş ve geceyi Ümitcan Uygun'la beraber geçirdiği tespit edilmişti.


Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Uygun, savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliğince, Uygun hakkında ‘kasten öldürme' suçundan tutuklama kararı çıktı.

İKİ KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Olay günü aynı evde bulunan şüpheliler Furkan G. ve Dilan G. içinse savcı, ‘suç delillerini karartma' suçundan ‘konutu terk etmeme' adli kontrol şartıyla serbest bırakılmaları yönünde karar verildi.

Öte yandan Uygun'un adliyeye girişinde yoğun güvenlik önlemi alındı ve basına görüntü verilmemesi için yoğun tedbirler uygulandı. Ankara Adliyesi'nin tüm kapıları polis tarafından basına kapatıldı.

CEZAEVİNE GİRMESİNİN ARDINDAN TAHLİYE EDİLMİŞTİ

Aleyna Çakır'ın ölümünün ardından bir süre gündem olan ve sonrasında ‘uyuşturucu madde kullandırmayı özendirme' suçundan cezaevine giren Uygun, yaklaşık 3 hafta önce tahliye edilmişti.

Evde inceleme yapan ekipler tarafından hayatını kaybeden Hankulu'nun vücudunda herhangi bir kesici alet ya da silahla yaralama izine rastlanmadığı öğrenilirken, kesin ölüm nedeninin Adli Tıp Kurumu tarafından çıkacak otopsi raporuyla netleşeceği ifade edildi.

(İHA)

Rima 07 Ağustos 2021 04:53

Yanıt: Ümitcan Uygun tutuklandı
 
Umarım yine salıvermezler.

Hesna 08 Ağustos 2021 10:16

Yanıt: Ümitcan Uygun tutuklandı
 
Farklı şeyler dönüyor olabiliyor mu ki, diye sormuyor da değilim kendi kendime

Lareina 08 Ağustos 2021 12:00

Yanıt: Ümitcan Uygun tutuklandı
 
Ben tutuklanma olsa bile umutlu değilim,çünkü tanıdıkları sayesinde yine serbest kalabilir.
Ne günlere kaldık.


Forum saati GMT +3 olarak seçilmiştir.
Şuanki saat: 02:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.