ForumIRC.Com

ForumIRC.Com (https://www.forumirc.com/)
-   IRC Münazaraları (https://www.forumirc.com/irc-munazaralari/)
-   -   Sizce IRC Bitti mi? (https://www.forumirc.com/irc-munazaralari/219-sizce-irc-bitti-mi.html)

Regex 14 Nisan 2021 00:25

Sizce IRC Bitti mi?
 
Merhaba,

Klişe bir konu ile bölümün ilk başlığını oluşturuyorum.

Sizce IRC bitti mi? Bittiyse neden bitti? Bitmediğini düşünüyorsanız argümanlarınız nedir?

Birkaç sözcük yerine düşüncelerinizi ayrıntılı yazarsanız forum ve münazara kültürüne daha yaraşır içerikte, nitelikli bir sohbet olacaktır. İlerleyen günlerde ben de görüşlerimi yazacağım.

eLfida 14 Nisan 2021 05:08

Yanıt: Sizce IRC Bitti mi?
 
Genel olarak bilmiyorum ama bana göre bitti. Ben forumlarda zaman harcamayı daha keyifli buluyorum. Çok nadir giriyorum irc'ye onda da çok durmadan çıkıyorum. En iyisi forum bence..

Lord 20 Mayıs 2021 15:47

Yanıt: Sizce IRC Bitti mi?
 
Etkileşim alamadığı için bitiyor, mIRC khaled amcamız birazda etkin yapamadı olsun bizim için bir kült olarak kalacak !

Forever mIRC ..

IRCd için aynısını kullanamayız webi güçlü olan pek çok sunucu var herkes kendi yağında suyunda başarılılar da var, ne diyelim hiç bir şey eskisi gibi olmaz olamazda gerek de yok ..

Mynet_ŞehirLer_Ankara2 ;d

birsevda 21 Mayıs 2021 15:37

Yanıt: Sizce IRC Bitti mi?
 
irc bitmedi sadece türk sunucuları kendilerine zarar verdiler yoksa irc nin bittiği felan yok avrupa da dünyada bir çok aktif sunucu var ve devam edıyorlar. Bir çok arkadaş sosyal medya bitirdi felan diyecek aslında onlar etkileri oldu ama ciddi olarak sosyal medya vs üzerinden kullanıcı çekebilmek mümkün.

Rima 29 Mayıs 2021 16:40

Yanıt: Sizce IRC Bitti mi?
 
IRC'e benim için bitti diyebilirim. Eski samimi ortamı bulamıyorum. Artık menfaatler ön planda. O sebeple hiçbir IRC sunucusunda da artık bulunmak istemiyorum.

Hesna 29 Mayıs 2021 17:41

Yanıt: Sizce IRC Bitti mi?
 
IRC de bitti forumlarda bitti bence çok da tutmuyor
Herkes sosyal medyalara (face, insta, twitter, tiktok vs) yöneldi eskiden bu kadar çok seçenek öncelik yoktu girişler de çoktu sohbetler de

Ares 29 Mayıs 2021 22:37

Yanıt: Sizce IRC Bitti mi?
 
IRC bitmedi, bitmez de. IRC kalitesini kaybetti. '' Global Sunucular '' diye bilinen mevcut sunucular sirf daha fazla user icin google de Cinsel icerikli kelimelere bogulmuslar. Bir cok global irc sunucusunun basinda bulundum, lakin 2010'dan once aldigim keyfi mevcut global sunucularin hic birisi vermiyor. Sirf o yuzden cinsel iceriklerden uzak, sohbet etmesini bilen insanlar icin kendi irc sunucumu aktif ettim.

Charismax 29 Mayıs 2021 22:47

Yanıt: Sizce IRC Bitti mi?
 
IRC kuruluş amacından yola çıkmak lazım bunu yorumlamak için... ben bunun içinde değilim .. ama bildiğim birşey varsa ... kuruluş amacını hesaba katarsak ... İRC 'lerin şuanki varlığını sürdürme durumu... bitmediği ve bitmeyeceği anlamına geliyor... biz olaya genelde kendi çevremizce bakıyoruz.. bizden öncekiler vardı ? bizi ilgisiz olarak adlandırdılar mesela bitti ya dediler.. bizden sonraki şuan olmadığını sandığımız o topluluk'larda var aslında olacak'da...
objektif olmak gerekirse... forumlar bitebilir ama galiba bu mirc olayı sohbet bitmez abi... ya adı sohbet temeli sohbet.. facebook instagram twitter bunlarda sohbet whatsap'da sohbet... şuanki konumdaki mirc yeni nesile yeni bir sistem olarak yansıyacak talep görecek bence.. görüyorda aslında ya ben anlamadığım için geçemlerde bir araştırma yaptım.. sağlam bir araştırma değil öylesine nedir bu mirc gibicesine .. eskisini biliyorum ama geldiği nokta şuan çok farklı bir yerde mobilleşildi hani.. ulaşımıda kolaylaştırılmış.. kaba taslak bakınca 600'den fazla aktif mirc var .. sunucu deniliyor galiba onlardada yani bu var... iş bir tek tv reklamı veya youtube reklamına bakar... yüzeysel olarak bakıldığında akıllı telefonlara bu çok rahat uygulama olarak belki vardır bence.. apk olarak kurula biliyor bilecek.. azar , tiktok , diğer türlü sohbet uygulamaları var mı ? var .. buda yerini alır oldscool olarak ... yani ölmez ya bence..


Forum saati GMT +3 olarak seçilmiştir.
Şuanki saat: 06:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.