ForumIRC.Com

ForumIRC.Com (https://www.forumirc.com/)
-   Serbest Kürsü (https://www.forumirc.com/serbest-kursu/)
-   -   Okumuş olmak mutlu bir evliliğin garantisi mi? (https://www.forumirc.com/serbest-kursu/1672-okumus-olmak-mutlu-bir-evliligin-garantisi-mi.html)

Charismax 09 Haziran 2021 23:31

Okumuş olmak mutlu bir evliliğin garantisi mi?
 
Evlilik berbat bir şey hocam. Bir daha dünyaya gelsem asla evlenmezdim. Kendim öğretmenim, eşim doktor. İki çocuğumuz var. Çocukların tüm sorumluluğu benim üstümde. Eşim çok yoğun çalışıyor. Ben de hayatımdan bezmiş bir durumdayım. Her yere koşmaktan yoruldum. Ölümü özler mi bir insan? Zaman zaman ölümü istediğim oluyor. Üstüne üstelik eşim üçüncü çocuğu istiyor. Çünkü sadece eve geliyor ve uyuyor. Olmaz dediğimde sinirli oluyor. Küçük oğlumu ana sınıfına yetiştirip ancak kendi işime gidebildiğimi söylüyorum. “Bir de bebek olursa hepimiz perişan oluruz, farkında mısın,” diyorum. Sadece susuyor. Bu çocuklar bir şey ister mi, ne yer, ne içer, gününü nasıl geçirir, hiçbirinden haberi yok.
Evlendiğime pişmanım hocam. Belki her erkek böyle değildir. Belki çocuklarıyla ilgilenen babalar vardır. Ama bizim babamız sadece misafir gibi. Evliliğin böyle bir şey olduğunu bilseydim evlenmezdim.”
***
Okumuş olmak mutlu bir evliliğin garantisi mi? Biriyle, yüksek eğitimli diye evlilik tercihini yapmak ne kadar doğru? Yukarıdaki mektupta bu soruların cevaplarını alıyorsunuz.
Evlilik ilişkinizde yaşatacağınız değerler konusunda evlenmeden önce açık seçik bir fikriniz olmalı! Evleneceğiniz kişinin mühendis, doktor gibi eğitimli ya da varlıklı biri olmasından çok, hangi değerleri yaşadığı ve yaşatacağı önemlidir. Değerleri yaşamak kendiyle ilişkisinde, değerleri yaşatmak da diğerleriyle ilişkisinde insanı dürüst yapar.
(Evlenmeden Önce / Sayfa: 182 – 183)

Charismax 09 Haziran 2021 23:32

Yanıt: Okumuş olmak mutlu bir evliliğin garantisi mi?
 
Doğan Cüceloğlu'un şuan'ki taze paylaşımıdır... onuda belirtmek isterim..

eLfida 10 Haziran 2021 07:20

Yanıt: Okumuş olmak mutlu bir evliliğin garantisi mi?
 
Yani her evlilik böyle değil diye umuyorum.
Sonuçta her anne doktor, her baba öğretmen değil..

Hesna 11 Temmuz 2021 19:24

Yanıt: Okumuş olmak mutlu bir evliliğin garantisi mi?
 
Doktor olduğunu bile bile evlenmiş neticede evlenene kadar da nasıl çalıştığından ne kadar yoğun olduğundan da haberi de vardır muhakkak ki öyle evlenmeye karar vermiştir, neden pişman oluyormuş ki bu kadar bunaldıysa ailesinden bir destek alabilirdi diye düşünüyorum
Benim de arkadaşım evli eşi asker sürekli tayinleri çıkmasına ve ayrı illerde bile kalmış olmalarına rağmen hiç bir şikayetini duymadım
Çocukta var üstelik
Bir arkadaşımda kendisi öğretmen eşi doktor onlardan da hiç bir şikayet duymadım ikizi ve bir de yakın yaş aralığında oğlu olmasına rağmen
Allah nazarlardan saklasın
Bu yakınan kişiye sanırım zor gelmiş eşine atmaktansa durumu açık açık ben yapamıyorum deseymiş daha doğru olurmuş
Mevki filan farketmiyor her yiğidin harcı değil evlilik


Forum saati GMT +3 olarak seçilmiştir.
Şuanki saat: 02:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.